Polski English

O nas 

     RICHMANN jest firmą branży narzędziowej z siedzibą w Kielcach. Specjalizujemy się w sprzedaży narzędzi ręcznych, budowlanych, motoryzacyjnych i produktów ochrony osobistej. Produkty najwyższej jakości sprzedajemy pod markami RICHMANN oraz RICHMANN EXCLUSIVE. Towary dostarczamy do klientów nie tylko na terenie Polski. Prowadzimy również sprzedaż eksportową do krajów na terenie całej Europy. Oprócz narzędzi własnej marki, silnie rozwijamy współpracę z zagranicznymi producentami. Zostaliśmy generalnymi przedstawicielami zagranicznych firm takich jak: KAPRO oraz XTline.

Historia firmy

    Historia naszej firmy sięga roku 1996, kiedy to zdecydowaliśmy się na założenie rodzinnego biznesu specjalizującego się w branży narzędziowej. We wrześniu działalność rozpoczęło Centrum Zaopatrzenia Narzędziowego „HIT” Import-Export. Początkowo nasze działania polegały na redystrybucji produktów innych marek na terenie Polski. Był to ciężki okres, który wymagał od każdego z nas silnego zaangażowania oraz ciężkiej pracy. Brakowało powierzchni magazynowych, a biuro firmy znajdowało się w części budynku mieszkalnego. Jednak z czasem dzięki wytrwałości nastąpił intensywny rozwój firmy

    Punktem zwrotnym okazał się rok 2008, kiedy zrozumieliśmy, że skupianie się na handlu produktami innych firm silnie ogranicza nasz potencjał i możliwość rozwoju. Przeniesienie siedziby firmy oraz powierzchni magazynowych do przemysłowej części Kielc pozwolił na rozpoczęcie ambitnego projektu sprzedaży produktów pod własną marką. W ten sposób powstały: CORONA – linia wysokiej jakości narzędzi ręcznych użytku codziennego, CORONA EXCLUSIVE – bardziej profesjonalna seria przeznaczona do celów przemysłowych, gdzie precyzja i niezawodność to podstawa, oraz CORONA PROTECT – artykuły do ochrony osobistej. Głównym obszarem dystrybucji naszych produktów była Polska. Od samego początku wiedzieliśmy, że właściwe budowanie świadomości marki jest kluczem do osiągnięcia celu. Przez lata trwale rozwijaliśmy i powiększaliśmy naszą ofertę, aby zaspokajać potrzeby naszych klientów. Z czasem zaczęliśmy dostawać zapytania odnośnie produktów i współpracy również zza granicy. Sukcesywnie wprowadzaliśmy nasze linie na rynki krajów Europy…

    W 2017 roku zdecydowaliśmy o jeszcze większej ekspansji państw europejskich, lecz napotkaliśmy trudności, przez które nie mogliśmy przedstawić zagranicznym odbiorcom pełnej oferty naszych produktów. Okazało się, że pewne grupy narzędziowe były już zastrzeżone pod nazwą CORONA. Tak zrodziła się idea stworzenia nowej marki. Powstały: RICHMANN oraz RICHMANN EXCLUSIVE – profesjonalne narzędzia najwyższej jakości, które są wypadkową naszych doświadczeń zebranych na przestrzeni lat. Wprowadzając je na rynek, dołożyliśmy wszelkich starań, aby spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Nasza oferta

    Główną serią produktów oferowanych przez nas są narzędzia marki RICHMANN oraz RICHMANN EXCLUSIVE. Wyróżniają się one najwyższą jakością, nieprzeciętnym wzornictwem i bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Szczególnie dumni jesteśmy z linii wózków warsztatowych z wyposażeniem, lamp warsztatowych i budowlanych oraz szerokiej oferty kluczy. Niech o jakości naszych narzędzi świadczy dożywotnia gwarancja dawana na wybrane produkty.

    Nasz potencjał został dostrzeżony przez innych. Oprócz towarów własnej marki, oferujemy produkty zagranicznych dostawców. Zostaliśmy generalnym przedstawicielem na Polskę firm:

  • KAPRO z Izraela, światowego lidera w produkcji poziomic i urządzeń pomiarowych,
  • XTline z Czech, wiodącego producenta i importera narzędzi ręcznych.

    Naszą ofertę poszerzyliśmy o narzędzia marki HONITON, cenionego w Polsce tajwańskiego producenta, który kieruje swoją ofertę głównie do warsztatów samochodowych.

Możliwości współpracy 

     Zmiana w obszarze nazwy marki i firmy zbiegła się z w czasie ze zwiększeniem powierzchni magazynowych i biurowych. Obecnie dysponujemy magazynami o powierzchni ponad 4500 m2. Ma to bezpośrednie przełożenie na dostępność towaru, proces realizacji zamówień, a także umożliwiło poszerzenie oferty o nowe produkty.

    Sprzedażą towarów na terenie Polski zajmują się przedstawiciele regionalni, będący w bezpośrednim kontakcie z naszymi klientami. Zajmują się oni zbieraniem zamówień, które następnie są realizowane za pośrednictwem firm kurierskich. Zamówienia zwykle są dostarczane w ciągu doby od chwili złożenia zamówienia.

     Istnieje również możliwość bezpośredniego zamawiania towarów przez nabywcę za pomocą Panelu klienta na naszej stronie internetowej.

    Silnie rozwijamy współpracę ze sklepami, sieciami sklepów oraz hurtowniami. Naszym klientom oferujemy długie terminy płatności oraz zróżnicowane rabaty w zależności od wielkości zakupów.

     Oprócz partnerstwa na lokalnym rynku, prowadzimy sprzedaż eksportową do wielu krajów europejskich, takich jak: Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania, Rumunia, Chorwacja, Serbia, Portugalia, Mołdawia, Cypr, Islandia.

    Mając na względzie zrównoważony rozwój marki RICHMANN staramy się ją budować poprzez generalnych przedstawicieli na dany kraj.

Patrząc w przyszłość

     Taka jest nasza historia. Historia rodzinnego biznesu, który dzięki odpowiedniemu zarządzaniu i zaangażowaniu przerodził się w firmę współpracującą ze światowymi producentami i dostawcami z całego świata.

     Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą dla Państwa zachęta do podjęcia współpracy z nami. Niech nasze motto: „Ludzie i produkty, na których można polegać” będzie zarówno dla Państwa, jak i dla nas, drogą do wspólnego sukcesu.